Kazuo Ishiguro „Dienos likučiai“

Kazuo Ishiguro (g. 1954 m. ) – britų rašytojas, gimęs Nagasakyje, o nuo penkerių gyvena Britanijoje. Studijavo anglų literatūrą ir filosofiją Kento universitete. 1995 m. rašytojui už nuopelnus literatūrai suteiktas garbingas Britų imperijos titulas (OBE), o 1998 m. jis tapo Prancūzijos menų ir literatūros kavalieriumi. Šiuo metu su šeima gyvena Londone.

Dienos likučiai“ yra knyga iš serijos „Dvidešimto amžiaus aukso fondas“ ir ji šio įvertinimo tikrai nusipelnė. Ėmiausi skaityti knygos pirmiausia dėl egzotiškos autoriaus pavardės ir visai nesitikėjau, kad knyga bus apie XX amžiaus Angliją ir anglus.

Knyga nėra ‘praryjama’ vienu ypu. Nors nėra stora, skaitosi gana lėtai. Veiksmo itin mažai, veikėjas prisimena senas dienas, apmąsto savo profesinį (nes kitokio neturėjo) gyvenimą ir kartais rodosi, kad tikrai bando kantrybę nesibaigiančiomis smulkmenos. Visgi perskaičius knygą ima ryškėti tikrieji kūrinio kontūrai, viskas atsistoja į vietas ir knygos įspūdis stiprėja lyg bręstančio vyno skonis. Rekomenduoju paskaityti.

Romane pasakojama apie didelių angliškų rūmų vyresnįjį liokajų poną Stivensą. Veiksmas vyksta šešias dienas. Veikėjas išvyksta į kelionę ir bekeliaudamas apmąsto savo patirtį pas vieną reikšmingą lordą, kur jis tarnavo kartu su panele Kenton. Pamažu atsiskleidžia nevykę veikėjo santykiai su kolege. Pasakojama pirmu asmeniu. Pasakotojas nepatikimas. Čia vienas iš tų atvejų, kada skaitytojas supranta daugiau už pagrindinį veikėją. Daug ką pono Stivenso ekstremalus socialinis bukumas siutins. Kitus ims liūdesys. Tragiškas veikėjas, veltui iššvaistytas gyvenimas, praleistos galimybės, meilė, kuri galėjo būti, bet nebuvo…

dienos likučiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s